קופת גמל, העתיד שלכם מתחיל עכשיו

כולנו יודעים כי כסף הוא הכלי שמאפשר לנו לחיות בכבוד.

כסף הוא גם משאב אותו אנחנו יכולים להרוויח כתוצאה מעבודה. אבל מה קורה כאשר סך שעות העבודה שלנו לא מספיק על מנת שנוכל לממן פעולות כאלו ואחרות, או כאשר אנחנו לא מספיק חזקים כדי שנוכל לעבוד באותו היקף שעות בו נהגנו לעבוד בעבר?

בדיוק בשביל זה, העולם המודרני יצר כלים שונים שיאפשרו לנו להרוויח כסף לטווח ארוך. לא רק זה אלא, שהיום, אנחנו לא יכולים רק לשמור את סכום הכסף אותו הרווחנו עכשיו לעתיד, אלא, אנחנו יכולים במידה רבה להוביל לכך שהכסף שלנו יעבוד במקומינו.

שוק ההון הוא המקום בו אנשים מכל רחבי העולם נותנים לכסף שלהם לעבוד בשמם. אם בעבר שוק ההון היה עולם השמור ליודעי דבר בלבד, הרי שהיום אנחנו מדברים על תחום בו כל אחד, אני כעשיר, יכול להניח בו את כספו ולהשתמש בכלים הפיננסים כדי להגדיל את ההון האישי ולהבטיח את העתיד שלו ושל בני משפחתו.

האתגר המשמעותי הוא בלמידה של השפה

רבים טועים לחשוב כי שוק ההון הוא עולם שלם של אלגוריתמים מורכבים ומשוואות מתמטיות מסובכות. אבל האמת היא כי מדובר על עולם פשוט למדי שההבדל הוא בשפה בה הוא מדבר. העמקה קצרה במושגים תאפשר לכם להבין בדיוק מה כדאי לכם לעשות עם הכסף שלכם.

אולי כאן נכון לציין כי העולם הפיננסי מורכב מכל מיני כלים שונים המאפשרים לנו לעשות מניפולציות כאלו ואחרות עם הכסף שלנו. במאמר הזה נתרכז בכלי שנקרא 'קופת גמל להשקעה'. במידה ואתם מעוניינים לשמוע עוד על כך, זה הזמן שלכם להמשיך לקרוא.

מה ההיגיון העומד בבסיסה של קופת גמל להשקעה

קופת גמל כשמה כן היא, קופה שתפקידה לשמור לך על הכסף לטווח אותו אתה בוחר. בניגוד לכלים פיננסיים אחרים, במקרה של קופת גמל, מפקיד הכסף הוא זה שיכול לבחור את המסלול בו הוא עתיד להשקיע. בין אם אנחנו מדברים על הפקדה של כסף לטווח קצר, ארוך או בינוני, בהתאם לצרכים המשתנים של בעל הכסף.

מה מייחד קופת גמל? בניגוד לכלים פינסיונים אחרים, קופת גמל נהנית מרגולציה המאפשרת למפקיד הכסף 'לשחק' עם הכסף שלנו בקלות רבה יותר. זאת משום שבמדינת ישראל ניתן להוציא את הכסף מקופת הגמל מוקדם יותר, שלא כמו במקרים של קרן פנסיה, במקרה של קופת גמל להשקעה יש אפשרות להוציא את הכסף בשלב מוקדם יותר בלי לשלם על כך מס רווחי הון שלא פעם מרחיק משקיעים פוטנצייאלים משוק ההון.

שימו לב כי כאשר אנחנו מדברים על קופת גמל עבור עצמאיים התנאים אפילו טובים יותר. נכון להיום, בכל שנה, עצמאיים זכאיים להפריש עד שמונה עשרה אלף שקלים לקופת הגמל מבלי שישלמו למדינה כסף נוסף.

את הפעולות בתוך שוק ההון אתם ממש לא צריכים לעשות לבד

השקעה בתוך שוק ההון זו עבודה מורכבת שלא כל אחד יודע לעשות. את העבודה הזו אתם בהחלט יכולים להשאיר לאנשי המקצוע שיעזרו לכם ויפקידו בשמכם כסף בתבונה. שימו לב כי אתם פונים לאנשים המבינים את העולם הזה ויודעים לתת לכם את המענה המלא לשם כך.

אנחנו, כאן ב 'ריצ'רד טוויל קפיטל' נעזור לכם ונוביל אתכם בדרך המלך. אנחנו נעשה הכל כדי לאפשר לכם להשאר עם ראש שקט כאשר הכסף שלכם עובד במקומכם.

אז למה אתם מחכים? אנחנו כבר כאן.